عمو حمید | عمو موسیقی و دی جی کودک

فواید موسیقی در رشد کودک

فواید موسیقی در رشد کودک

والدین به طور غریزی از موسیقی برای آرام کردن و تسکین کودکان، ابراز عشق و شادی و تعامل و تعامل استفاده می کنند. 

فواید موسیقی در رشد کودک

والدین می توانند با یادگیری این که چگونه موسیقی می تواند بر رشد کودک تأثیر بگذارد، مهارت های اجتماعی را بهبود بخشد و برای کودکان در تمام سنین مفید باشد، این غرایز طبیعی را بنا کنند.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶ در مؤسسه مغز و خلاقیت دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان داد که تجربیات موسیقی در دوران کودکی می‌تواند رشد مغز را به ‌ویژه در زمینه‌های اکتساب زبان و مهارت‌های خواندن تسریع کند. 

طبق گفته انجمن ملی بازرگانان موسیقی، یادگیری نواختن یک ساز می‌تواند یادگیری ریاضی را بهبود بخشد و حتی نمرات آنها را افزایش دهد.

اما موفقیت تحصیلی تنها مزیت آموزش موسیقی و قرار گرفتن در معرض آن نیست. 

موسیقی همه زمینه های رشد کودک و مهارت های آمادگی مدرسه را شعله ور می کند، از جمله سواد فکری، اجتماعی-عاطفی، حرکتی، زبانی و سواد کلی.

به بدن و ذهن کمک می کند تا با هم کار کنند. قرار دادن کودکان در معرض موسیقی در مراحل اولیه رشد به آنها کمک می کند تا صداها و معانی کلمات را یاد بگیرند. 

رقصیدن با موسیقی به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های حرکتی خود را بسازند و در عین حال به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بیان خود را تمرین کنند.

برای کودکان و بزرگسالان، موسیقی به تقویت مهارت های حافظه کمک می کند.

موسیقی علاوه بر فواید رشد، ما را شاد می کند. فقط به شنیدن یک آهنگ خوب در ماشین با شیشه پایین در یک روز زیبا فکر کنید.

فواید موسیقی در رشد کودک

 

بازی های موسیقی برای بچه ها در تمام سنین

 

این فعالیت ها و بازی ها را با فرزندان خود امتحان کنید تا لذت و یادگیری موسیقی را تجربه کنید. 

نوزادان و موسیقی: 

نوزادان مدت ها قبل از اینکه کلمات را بفهمند ملودی یک آهنگ را تشخیص می دهند. موسیقی پس‌زمینه آرام می‌تواند برای نوزادان آرام‌بخش باشد، به‌ویژه در زمان خواب. 

برای نوزادان آهنگ های ساده و کوتاه بخوانید. سعی کنید یک یا دو خط در مورد حمام کردن، لباس پوشیدن یا غذا خوردن بسازید تا در حین انجام این فعالیت ها برای آنها آواز بخوانید.

کودکان نوپا و موسیقی:

کودکان نوپا عاشق رقصیدن و حرکت به سمت موسیقی هستند. کلید موسیقی کودک نوپا تکرار است که زبان و به خاطر سپردن را تشویق می کند. 

آهنگ های احمقانه کودکان نوپا را می خنداند. سعی کنید یک آهنگ آشنا بخوانید و یک کلمه احمقانه را به جای کلمه صحیح وارد کنید، مانند:

 “مریم یک بره کوچک داشت” به جای بره، به کودکان اجازه دهید با دست زدن یا ضربه زدن به اشیا ریتم ها را بازتولید کنند.

کودکان پیش دبستانی و موسیقی: 

کودکان پیش دبستانی از آواز خواندن لذت می برند تا بتوانند بخوانند. آنها نسبت به توانایی خود آگاه نیستند و بیشتر آنها مشتاق هستند که اجازه دهند صدایشان غرش کند. 

آنها آهنگ هایی را دوست دارند که کلمات و ملودی ها را تکرار می کنند، از ریتم هایی با ضرب آهنگ مشخص استفاده می کنند و از آنها می خواهند کارهایی انجام دهند و دستورالعمل ها را دنبال کنند. 

کودکان پیش دبستانی از قافیه ها و آهنگ های مهد کودک درباره چیزهای آشنا مانند اسباب بازی ها، حیوانات، فعالیت های بازی و افراد لذت می برند. آنها همچنین به نواختن انگشت و قافیه های مزخرف با یا بدون همراهی موسیقی علاقه دارند.

 

کودکان در سن مدرسه و موسیقی: 

کودکان در سن مدرسه شروع به ابراز علاقه و عدم علاقه خود به انواع مختلف موسیقی می کنند. 

آنها ممکن است علاقه خود را به آموزش موسیقی، مانند آموزش موسیقی برای بچه ها ابراز کنند. هیچ اشکالی برای گرد هم آوردن کودکان و موسیقی از طریق فعالیت های سرگرم کننده وجود ندارد. 

ما از لحظه تولد می توانیم از مزایای موسیقی لذت ببریم. 

موسیقی می تواند از لذت ناب گوش دادن به صداهای آرامش بخش و هارمونی های ریتمیک گرفته تا کسب مهارت های زبانی و اجتماعی جدید، زندگی کودکان و افرادی که از آنها مراقبت می کنند را زنده و غنی کند. 

موسیقی در تار و پود زندگی ما تنیده شده است. این بازی‌های سرگرم‌کننده را ببینید که به درک و عشق کودکان به موسیقی کمک می‌کند.

موسیقی برای رشد مغز کودک شما عالی است.

فواید موسیقی در رشد کودک

2 دیدگاه دربارهٔ «فواید موسیقی در رشد کودک»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا